Základné informácie o pasívnych domoch

Pasívny dom je vyšší komfort bývania. Určuje nie len kategóriu domu s nízkymi prevádzkovými nákladmi, ale dom s vysokým komfortom bývania s použitím kvalitných a zdraviu neškodných prírodných stavebných materiálov.
Energeticky pasívny dom Vám zabezpečí komfort nielen v zimnom období, ale hlavne letnú tepelnú pohodu.

Aby ste si mohli užívať komfort pasívneho domu, stačí tak málo, zveriť stavbu skúseným. Stavba takéhoto domu je založená na detailoch, pretože akýkoľvek detail zle spracovaný, môže narušiť celú koncepciu pasívneho domu.

Pasívny dom je stavba s ročnou spotrebou tepla na vykurovanie  < 15 kWh/m² rok úžitkovej plochy podľa metodiky PHPP. Ďalším kritériom je vzduchotesnosť stavby n50 < 0,6 h−1 a potreba primárnej energie <125 kWh/m² rok vrátane domácich spotrebičov a vybavenia.

Výstavbe energeticky pasívnych domov sa venujeme už od roku 2010. Pri stavbe kladieme dôraz na kvalitu spracovania a kvalitu použitých materiálov.

Zobraziť certifikáty

Naše skúsenosti a technológie

Na dodávku materiálov máme overených dodávateľov, u ktorých je opäť na prvom mieste kvalita. Technológia zabezpečujúca prevádzku pasívneho domu spočíva v získavaní energie zo zeme.

Výstavbe energeticky pasívnych domov sa venujeme už od roku 2010. Pri stavbe kladieme dôraz na kvalitu spracovania a kvalitu použitých materiálov. Používame systém tepelného čerpadla pre vykurovanie ale aj chladenie, v súčinnosti s riadeným vetraním s rekuperáciou.

Tepelné čerpadlo zem/voda je veľmi efektívne z pohľadu pasívneho chladenia v letnom období, kedy dokážeme s teplotou zeme udržať letnú tepelnú pohodu v dome.

Pasívne domy realizujeme v prevedení murovaný domslamený domdrevodom.

Pasívny dom nie je len o úspore, ale predovšetkým o vyššom komforte bývania a zdravom bývaní, o overenej kvalite výstavby a dlhodobo nízkych prevádzkových nákladoch.

Pasívne domy realizujeme v prevedení

Konštrukcia drevodomu pri relizácii pasívneho domu

Drevodom

Drevený pasívny dom patrí k stavbám z prírodných materiálov, ktoré vytvárajú vynikajúcu vnútornú klímu. Drevodomy realizujeme zo systému plnodrevených stenových panelov. Panely sa dodávajú v štandartných rozmeroch a sú na …

slamená konštrukcia pasívneho slameného domu

Slamený dom

Prečo slamený dom? Pretože je zdravý, ekologický aj pasívny. Slama dobre izoluje. Je to materiál, ktorý neškodí životnému prostrediu  a teda ani ľuďom. Pri stavbe slameného domu je dobrou voľbou …

Murovaná konštrukcia pasívneho domu

Murovaný dom

Tento materiál je priamo určený pre takúto výstavbu, kedy je potrebné na fasádu aplikovať väčšie hrúbky zatepľovacieho materiálu, no napriek tomu sa celková hrúbka obvodovej steny nevymyká štandardu. Už s …

Rekonštrukcie

Rekonštrukcia domu je vždy výzva. Preto Vám ponúkame certifikovaný systém na rekonštrukciu do pasívneho štandardu Smartshell Reno vďaka ktorému Vám prinesieme komfort pre Váš existujúci dom, o ktorom sa Vám ani nesníva.

Čo je to kalkulácia PHPP a kalkulácia tepelných mostov?

PHPP je kalkulačný nástroj, ktorý prioritne slúži na vyčíslenie a následnú optimalizáciu energetickej bilancie pasívnych domov. Výsledkom kalkulácie sú informácie o potrebe energie na vykurovanie, ohrev teplej vody, elektrina potrebná v domácnosti a pomocná elektrina (elektrina potrebná pre chod vzduchotechniky, vykurovania, prípravy TUV, …), energia potrebná na chladenie. Korektná kalkulácia PHPP je nevyhnutnou súčasťou posúdenia, či sa jedná o pasívny dom alebo nie. Kalkulácia PHPP sa dá samozrejme použiť na výpočet energetickej náročnosti akejkoľvek budovy, nie len budovy v pasívnom štandarde.

Bližšie informácie

Zaujala Vás naša ponuka?

Napíšte nám!