Slamený dom

Home/Slamený dom

Základné informácie

Prečo slamený dom? Pretože je zdravý, ekologický aj pasívny. Slama dobre izoluje. Je to materiál, ktorý neškodí životnému prostrediu  a teda ani ľuďom. Pri stavbe slameného domu je dobrou voľbou hlinená omietka. Ak hľadáte stavbu z prírodných materiálov, vynikajúcu vnútornú klímu, potom je slamený pasívny dom tým najvhodnejším typom stavby pre Vaše komfortné a zdravé bývanie.

Čo sa týka požiarnej odolnosti, samotný nechránený slamený panel patrí do skupiny B, kam patrí aj drevo. Panely sú najčastejšie prekryté hlinenou omietkou a tým aj chránené proti požiaru, prípadne zaklopené protipožiarnou sadrovláknitou doskou.

Slamené domy realizujeme z dopredu predvyrobených slamených panelov. Všetky panely sú vyrobené na mieru podľa konkrétneho projektu domu.

Takáto výstavba je veľmi rýchla, čo sa priaznivo ukáže na cene práce. Zo strany exteriéru je slamená konštrukcia uzavretá difúzne otvorenou drevovláknitou doskou. Následne môže byť odmietnutá difúzne otvorenou omietkou, prípadne ukončená dreveným obkladom.
V interiéri je možné priamo na slamené panely aplikovať hlinenú omietku. Hlinená omietka má vynikajúce vlastnosti na regulovanie vlhkosti v dome a tiež tvorí akumulačnú hmotu. Takáto skladba obvodovej steny nemá v dnešnej dobe konkurenciu, prírodnejšiu skladbu nenájdete.

Kto chce bývať zdravo a pasívne, ten stavia zo slamy.

Zobraziť naše certifikáty

Zaujala Vás naša ponuka?

Napíšte nám!