Základné informácie

Ak hľadáte stavbu z prírodných materiálov s vynikajúcou vnútornou klímov, potom je slamený pasívny dom tým najvhodnejším typom stavby pre Vaše komfortné a zdravé bývanie. Ide o certifikovaný systém PHI na výstavbu pasívnych domov (viac informácií).

Steny slamených domov realizujeme z predvyrobených slamených panelov Ecococon. Všetky panely sú vyrobené na mieru podľa konkrétneho projektu domu. Zo strany exteriéru je slamená konštrukcia uzavretá difúzne otvorenou drevovláknitou doskou. Následne môže byť odmietnutá exteriérovou omietkou alebo prekrytá dreveným obkladom.

V interiéri je možné priamo na slamené panely aplikovať hlinenú omietku. Hlinená omietka má vynikajúce vlastnosti na regulovanie vlhkosti v dome a tiež tvorí akumulačnú hmotu. Takáto skladba obvodovej steny nemá v dnešnej dobe konkurenciu, prírodnejšiu skladbu nenájdete.

Konštrukcia stropov a striech je štandardne riešená z KVH, BSH resp. I-nosníkov. Je samozrejme možné použiť stropné panely zo systému Lignotrend alebo CLT. Na zateplenie striech sa použiva fúkaná celulóza rep. fúkané drevovlákno.

Základy domu štandardne riešime ako základovú dosku na penovom skle resp na styrodure.

Podrobné informácie o systéme Ecococon TU.

Orientačná cena dvojpodlažného holodomu je 1600€/m2 podlahovej plochy s DPH.

Orientačná cena bungalovu – holodomu je 1850€/m2 podlahovej plochy s DPH.

Ceny z dátumu január 2020

obsahuje základy, hornú stavbu (drevostavba), okná Smartwin Compact a exteriérové žalúzie, inštalácie (voda, kanál, elektroinštalácia, rozvody rekuperácie a vykurovania, kompaktnú jednotku na zabezpečenie rekuperácie, vykurovania a prichladzovania)

neobsahuje nášlapné vrstvy podláh, keramické dlažby, keramické obklady stien, vnútorné schodisko, kuchynskú linku, malovky stien a stropov, interiérové dvere, sanitu, ostatné prvky interiéru, prípojky na energie

Zobraziť naše certifikáty

Štandardné skladby stien a striech:

Zaujala Vás naša ponuka?

Napíšte nám!